Isó Emese vagyok, művészettörténész, szerkesztő, copy writer, két kislány anyukája.

Kutatásaim során a késő középkori és kora újkori művészetekkel foglalkozom, lelkesedem a profán ikonogárfiáért. Szerkesztőként folyamatosan igyekszem kortárs művészeti tendenciákat és fiatal alkotókat is megmutatni, és nem utolsósorban rengeteget olvasok. Copy writerként pedig látom, mennyire nincs jelen a művészettörténeti kutatási eredményeket közreadó közvetlen hang. Valami ilyesmi szeretnék lenni.

Ehhez a hátteret az egyetemi tanulmányaim adják: 2009 és 2012 között végeztem el a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara szabad bölcsész szakát, majd 2012 és 2015 között ugyanott a Művészettörténeti Tanszék mesterszakos képzési programját Középkori művészet specializációval, muzeológia és műemlékvédelem modullal.

2015-ben felvételt nyertem a PPKE BTK Történettudományi Doktori Iskolájába, 2025 februárjában pedig sikeresen lezajlott a védésem is. Az egyetemi évek alatt szakmai ösztöndíjakat is elnyertem, amilyen többek között a Reformáció Emlékbizottság tudományos kutatásokat támogató pályázata vagy a Szegedi Kis István kutató ösztöndíj. Tagja voltam a Kubinyi András Történész Műhelynek, amelynek .studiolo című folyóiratát szerkesztettem, illetve a CentrArt Művészettörténészek Új Műhelye Egyesületének tagjaként részt vettem konferenciaszervezésekben és kötetszerkesztésekben egyaránt.

2018 szeptemberétől a Hitel irodalmi folyóirat szerkesztőségének tagja vagyok, 2020 decembere óta pedig a Credo evangélikus folyóirat főszerkesztője vagyok. Oktatói tapasztalattal is rendelkezem, öt éven át tanítottam egyetemes művészettörténetet a Németh László Gimnáziumban, középkori művészetet oktattam éveken át a Képzőművészeti Egyetemen és évek óta tartok előadást a Károli Gáspár Református Egyetemen is.

Témámban rendszeresen előadok és publikálok.

Tudtad, hogy az ember előbb tanul meg látni, olvasni a vizuális jelekből, mint beszélni?

Ez az oldal egyetlen céllal jött létre, hogy friss szemmel, a képek mögötti történeteket látva tudj újra a régi idők műalkotásaira nézni.

Latest posts